ד"ר ערן חדד
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 077-9968540

שאלות נפוצות

עור הפנים שלי מקומט לגמרי. כדאי לעבור ניתוח?

כנראה שלא. ניתוח מתיחת פנים או צוואר מיועד לאלו אשר סובלים מצניחה של רקמות הפנים והצוואר. הניתוח לא יעיל לבעיות שטחיות ע"פ העור כדוגמת קמטוטים, פיגמנט ציות ונגעי שמש. בשלב המיידי לאחר הניתוח, בשל אפקט המשיכה, הקמטוטים יטושטשו. אולם, תופעה זו זמנית ותחלוף מהר. במקרים אלו כדאי לעבור פרוצדורה הקרויה קילוף (פילינג). פרוצדורה זו, מייצרת כמעין כוויה מבוקרת של העור, המטפלת בפגמים השטחיים. בשלב הריפוי, העור מתהדק וקמטוטים עדינים אשר היו ע"פ העור משתפרים באופן משמעותי.

ואם קיימת צניחה של רקמות הפנים נוסף על הקמטוטים?

ניתוח מטפל היטב בצניחה של רקמות הפנים והצוואר. רצוי לא לבצע קילוף ומתיחת פנים בו זמנית בשל אסספקת דם לקויה לרקמות וסיכונן. אולם, ניתן לתכנן טיפול משולב שיכלול את שני המרכיבים בפערי זמן של מס' חודשים זה מזו. אם קיימים קמטוטים באזור שסביב הפה ונפילה של רקמות הפנים, ניתן לבצע מתיחת פנים בשילוב עם קילוף סביב הפה, באותה פרוצדורה.

יש לי קמטים באזור המצח ובין הגבות, מה כדאי לעשות?

תלוי מה מידת החומרה של הקמט. לקמטים שני שלבים. בשלב הדינאמי, הקמט מופיע רק בזמן הנעת השריר. בשלב הסטאטי, הקמט קיים גם במנוחה. ניתן לטפול בקמט דינאמי בצורה יעילה מאוד באמצעות הזרקה של בוטוקס. הבוטוקס גורם לשיתוק השריר, ובעקיפין מנטרל את הקמט. כשאר הקמט מצוי כבר בשלב הסטאטי, יש מקום להוסיף חומר מילוי.

האם ההזרקה כואבת?

עוצמת הכאב בזמן ההזרקה לא משמעותית, אולם ניתן לבצע מספר פעולות להפחתתה. ניתן למרוח משחה המבוססת על לידוקאין המאלחשת את העור כחצי שעה טרם ההזרקה. חלק מחומרי המילוי גם מכילים חומר הרדמה באופן מובנה (למשל סטילאג', פרלן וג'ובידרם). במקרים של הזרקה לאזורים נרחבים, ניתן להרדים אזור בפנים המעוצבב ע"י עצב ספציפי (כפי שמבוצע ע"י רופא שיניים)- פעולה המאפשרת הזרקה ללא כאב. קירור המקום ושימוש בקנולות יפחית עוד יותר את עוצמת הכאב.

מה החיסרון בשימוש בחומר קבוע אשר ייתן תוצאה ארוכת טווח?

בשל הדינאמיקה המתרחשת ברקמות השונות במהלך החיים, דוגמת אובדן הנפח והצניחה, ישנו חיסרון גדול לשימוש בחומרים קבועים כיון שאינם מתנהגים באופן דינאמי כמו רקמות הפנים. בנוסף, לחומרי המילוי הקבועים יש שיעור סיבוכים ותופעות לוואי גבוהים בהרבה מאלה הזמניים. יש להדגיש כי חומרי מילוי קבועים מהווים גוף זר, אשר נמצא ברקמה לכל החיים. לעומת זאת, חומרי המילוי הזמניים מתמזגים עם רקמות הגוף ולבסוף נספגים.

מה הפתרון לגבות נפולות?

בעשור החמישי והשישי לחיים, קיימת לעתים נפילה של החלק החיצוני של הגבות. נפילה זו גורמת למראה עייף ולא אטרקטיבי. ניתן לטפל בבעיה זו במס' אפשרויות. האפשרות הפשוטה ביותר היא עצוב גבות במנח גבוה ככל האפשר. כשלא ניתן לבצע פעולה זו, יש להרים את הגבות באמצעים שונים. ניתוח להרמת גבות הוא ניתוח פשוט יחסית , שניתן לבצעו גם בהרדמה מקומית. בניתוח זה, הגבות מורמות דרך חתך קטן בגבול השיער בד"כ. הניתוח מחזיק לתקופה קצרה יחסית (שנה עד שנתיים) אולם ההחלמה ממנו קצרה. ניתן לשלב את הניתוח עם ניתוח למתיחת פנים ובכך למתוח את כל חלקי הפנים. שיטה יעילה מאוד לטיפול בגבות צנוחות היא באמצעות הזרקה של בוטוקס לאזור המצח. הזרקה סלקטיבית ומתוכננת, עשויה להרים את החלק החיצוני של הגבות. האפקט יימשך פחות מאשר בניתוח, אולם ניתן לחזור לשגרה מייד ואין צלקות. ניתן גם להדגיש את קו הגבה ולהרימה מעט באמצעות הזרקה של חומרי מילוי המבוססים על חומצה היולרונית כדוגמת Stylage, Theosyal או Juvederm.

מה הפתרון לעודפי עור בעפעפיים?

עודפי עור בעפעפיים יכולים לנבוע מרפיון העור באזור. אולם, צניחה במנח הגבות עשויה להחמיר בעיה זו. אם קיימת צניחה במנח הגבות, יש לטפל בה, כאמור, באמצעות ניתוח או הזרקת בוטוקס. אם קיימים עודפי עור באזור העפעפיים, יש לבצע ניתוח למתיחת עפעפיים. מדובר בניתוח שניתן לעבור בהרדמה מקומית. הצלקת שמתקבלת היא עדינה ומוסווית ורמת שביעות הרצון גבוהה.

יש לי שקיות בעפעפיים התחתונים, חייבים ניתוח?

תלוי באיזו דרגה. בעפעף התחתון קיימת שכבה הקרויה ספטום ותפקידה למנוע מהשומן לבלוט. במהלך החיים, שכבה זו מעט מתרופפת ומאפשרת לשומן לבלוט החוצה. אלו ה"שקיות" המדוברות. הבעיה חמורה יותר בבקרים עקב הצטברות נוזלים באזור. בנוסף, השומן ע"פ הלחי צונח מעט במהלך החיים, מה שמותיר שקע בין שני אזורים בולטים. כאשר הבעיה מינימאלית, ולא קיימים גם עודפי עור, ניתן לעתים למלא את השקע המדובר בצורה יעילה מאוד. כאשר מדובר בשקיות משמעותיות, במיוחד עם עודפי עור נלווים, יש לבצע ניתוח עפעף תחתון באופן מלא.

האם ניתוח הרמת עפעפיים יכול לסכן את הראייה?

ניתוח למתיחת עפעפיים אינו מבוצע בתוך גלגל העין אלא ברקמות מסביב. לכן, אין סכנה ישירה לראייה בזמן הניתוח. אולם במטופלים הסובלים מיובש בעיניים טרם הניתוח, קיימת אפשרות להחמרת היובש לאחר הניתוח. יובש בעיניים לאחר הניתוח ייתכן גם כאשר לא הייתה קיימת בעיה זו טרם הניתוח. כמו מכן, במקרה של דימום תוך עיני לאחר הניתוח, הדבר עלול לסכן את הראייה. שימוש בטכניקה ניתוחית נכונה ובקרת דמם קפדנית , הופכים תופעה זו לנדירה ביותר.

עצמות הלחיים שלי מעט ריקות, מה ניתן לעשות?

במהלך החיים, השומן בפנים עובר שינויים רבים כולל צניחה ואובדן נפח. כתוצאה מכך, מהעשור החמישי לחיים, ישנו תהליך מתמשך של אובדן נפח בעצמות הלחיים. ניתן לפתור בעיה זו במס' צורות. ניתן למלא את האזור באמצעות חומרי מילוי באופן יעיל ביותר. חומרי מילוי המבוססים על חומצה היאלורונית כדוגמת Stylage XL, Theosyal Ultimate או Juvederm Voluma מהווים פתרון טוב מאוד. החומרים הנ"ל סמיכים באופן יחסי ונותנים תוצאה הנשארת כשנה וחצי ללא ניתוח. ניתן גם להזריק שומן עצמי לאזור, באופן שימלא את המקום. פתרון נוסף הוא שתלי לחיים. מדובר בשתלים העשויים סיליקון, אותם מחדירים דרך חתך בחלל הפה , עם תוצאה טובה מאוד. ניתן למלא את עצמות הלחיים באמצעות מתיחת פנים. בחלק מטכניקות מתיחת הפנים, מהדקים את השומן התת-עורי, לצורך תיקון צניחת הרקמות. אחד התוצרים מטכניקה זו, היא מילוי עצמות לחיים.

האם מתיחת פנים היא הפתרון הטוב ביותר לקמטים מזווית האף לזווית הפה

כנראה שלא. במתיחת פנים קלאסית ווקטור המשיכה לא מטפל כ"כ בקמטים הנ"ל. אם יהיה שיפור בקמטים האלה, הוא בד"כ נובע מהבצקת שלאחר הניתוח ולכן הוא זמני. קיימות שיטות מורכבות יותר של מתיחת פנים המטפלות באזור זה. שיטות אלה עשויות לשפר את האזור, אך מדובר בניתוח ארוך יותר ועם רמת סיכון גבוהה יותר. ניתן לטפל בקמטים הנוזלביאלים באופן יעיל באמצעות הזרקה של חומרי מילוי כדוגמת Stylage, Perlene או Juvederm. מדובר בפעולה פשוטה, קצרה, עם מינימום תופעות לוואי הנותנת שיפור משמעותי. מילוי עצמות לחיים עשוי גם כן לשפר את מראה הקמט.

יש לי צניחה של השומן הפוגמת ברציפות קו הלסת מה כדאי לעשות

כאשר קיימת צניחה משמעותית, מתיחת פנים מהווה פתרון אידיאלי. במהלך הניתוח, מהדק הרופא המנתח את הרקמה התת-עורית, ולמעשה מושך את השומן הצנוח כלפי מעלה. במקרים קלים יותר, ניתן להזריק בקו הלסת, קדמית ואחורית לאזור הצנוח. בשיטה זו, לא פותרים את הבעיה, אך בעקיפין מטשטשים את הקמט.

מה לגבי קמטים היוצאים מזוויות השפה (מריונט)

הקמטים האלה נוצרים בגלל שני גורמים. הראשון- צניחת השומן אשר הוזכרה בסעיף הקודם, והשני, פעילות יתר של שריר בזווית הפה, אשר גורם למשיכת זווית השפה כלפי מטה. הפתרון משולב. במקרים של צניחה חמורה, הפתרון היעיל ביותר הוא ניתוח כפי שהוסבר בסעיף הקודם. במקרים קלים, ניתן לשלב בין הזרקת חומר מילוי לזווית השפה והזרקה של בוטוקס. הזרקת חומר מילוי תבליט את זווית השפה ותטשטש את הקמט. קיימים מס' חומרי הזרקה המבוססים על חומצה היל ורונית ומיועדים לשפה כדוגמת Stylage Special Lips, Theosyal Kiss אוJuvederm Lips. ניתן גם להזריק בוטוקס באופן זהיר לשריר הפעיל. פעולה זו תקטין את המשיכה של זווית השפה כלפי מטה ובכך תשפר את מראה המקום.

 

הצוואר שלי נפול מאוד מה אפשר לעשות?

הטיפול היעיל ביותר לנפילה של הצוואר הוא ניתוח מתיחת צוואר. בניתוח זה מסירים עודפי עור, באמצעות חתך שממוקם סביב האוזן. לעתים, יש צורך בחתך באזור הסנטר ע"מ להדק את שריר הצוואר.

ואם יש מלאות באזור הצוואר ללא נפילה חייבים לעשות מתיחת צוואר מלאה

כאשר ישנה מלאות באזור הצוואר, אשר נובעת מעודפי שומן, ניתן לבצע שאיבת שומן. הפעולה יכולה להתבצע כפעולה בודדת או כחלק ממתיחת צוואר, אם יש בכך צורך. השאיפה היא שהעור העודף יתכווץ לאחר התרוקנות הצוואר, כדי שלא יצנח בהמשך. לכן, הפעולה יעילה יותר במטופלים צעירים, בעשור הרביעי או החמישי לחייהם, אצלם העור הוא בעל אלסטיות טובה וביכולתו להתכווץ בצורה יעילה.

האם קיימים טיפולים לא ניתוחיים לצוואר?

כן. כאשר קיימים "מיתרים" באזור הצוואר, הנובעים מהתקצרות השריר, ניתן להזריק בוטוקס לצורך הרפיית השריר והעלמת המיתרים. קיימות גם פרוצדורות אסתטיות שונות לרענון והזנת עור הצוואר.

האם אפשר לחזור לפעילות שגרתית לאחר ההזרקה?

בהחלט. ניתן לחזור לשגרה באופן מיידי, אם כי מומלץ להימנע מפילות גופנית עצימה בימים שלאחר ההזרקה. ניתן להתאפר או לעבור טיפול אצל קוסמטיקאית גם בימים שלאחר הפעולה. מילוי קמטים אינו מומלץ כשבועיים טרם אירוע חשוב שבו תרצו להיראות במיטבכם, בשל הסיכוי לשטפי דם או נפיחות בתקופה שלאחר ההזרקה.

מהו משך ההשפעה של הטיפול?

תנועתיות מוגברת, כדוגמת אזור הפה. יש לציין כי למרות ספיגתו המלאה של החומר, הוא מעורר יצירת רקמה, כך שחלק מאפקט ההזרקה נשאר גם אחרי התקופה המדוברת. כדי לשמר את התוצאה ואת המראה האסתטי מומלץ להגיע לביקורת אצל הרופא המטפל ולחזור על ההזרקות בהתאם לצורך.

גם לכם יש שאלה?
כתבו לנו ונחזיר לכם תשובה בהקדם